Medlemmar

Tidigare BAES.

Besök AH Sport & Business för sport & business »
Arlandastad

Arlandastad Golf, en av Sveriges bästa golfanläggningar erbjuder företag, privatmedlemmar och greenfeegäster hög kvalité, service och ett trevligt besök.

Kontaktperson: Urban Hornberg | Företagsförsäljning
Telefon: 070-951 99 26
E-post: urban@arlandastadgolf.se

Besök Arlandastad Golf för företagsgolf »

ARTS Logistics är ett logistikföretag som inriktar sig på logistik i alla dess former. Tillsammans med våra noggrant utvalda partners ser vi till att ni får marknadens bästa pris och personlig service. Vi erbjuder flygfrakt, sjöfrakt, tågfrakt, bilfrakt samt kurir och specialanpassade uppdrag såsom on-board courier eller övervakade leveranser.

Besök Arts Logistics för att effektivisera logistiken i ditt företag »

Det som Athletic Work och dess grundare  tror på som skiljer sig från andra bemanningsföretag är att dem försöker ha konsulterna lika redo för arbetsdagen som dom vore före match, cup eller annat tävlingstillfälle.

Kontaktperson: Robin Westerlund
Telefon: 0709 - 94 21 77
E-post: robin.westerlund@athleticwork.se

Besök Athletic Work Sweden för Bemanning och konsulttjänster »
B2B IT-Partner Stockholm

B2B IT-Partner erbjuder skräddarsydda produkter och tjänster inom IT. B2B är ett snabbfotat företag som kan agera flexibelt och självständigt för att hela tiden ligga i framkant med attraktiva marknadserbjudanden.

Kontaktperson: Johnas Hartman | Sälj- och marknadschef
Telefon: 073-66 33 102
E-post: johnas.hartman@b2bitpartner.se

Kontaktperson: Sanna Karlberg | Marknadskoordinator
Telefon: 073-14 86 302
E-post: sanna.karlberg@b2bitpartner.se

Besök B2B IT-Partner för outsourcing av IT i Stockholm »

Din specialist inom bygg, badrum, färg, trädgård, verkstad och belysning.

Kontaktperson: Hans Olsson
Telefon: 070-930 70 05
E-post: hol@bauhaus.se

Besök BAUHAUS för allt-under-ett-tak »

CCM Hockey är världens största designer, tillverkare och marknadsförare av hockeyutrustning och tillhörande kläder. CCM Hockey utrustar mer professionella hockeyspelare än något annat företag.

Kontaktperson: Robert Zaring | Marknadschef
Telefon: 070-525 52 72
E-post: robert.zaring@ccmhockey.com

Besök CCM Hockey för hockeyutrustning och tillhörande kläder »

Huvudpartner till SHL.

Kontaktperson: Olivia Enquist
Telefon: 070-648 08 89
E-post: enquist@coca-cola.com

Kontaktperson: Oliver Jukurov
Telefon:
E-post: ojurukov@cokecce.com

Besök Coca Cola för Mat och dryck »

EBDs mission är att våga utmana de rådande systemen för att utveckla branschens totala däckaffär.

Kontaktperson: Peter Claesson | Ägare och VD
Telefon: 070 -529 06 50
E-post: peter.claesson@ebds.se

Besök EBD Scandinavia för din totala däckhantering »
ekmans

Ekmans Ståldörrar är Sveriges största lagerförande grossist av brand- och säkerhetsdörrar.

Kontaktperson: Pierre Ekman | Montage, order, offert och deläagare
Telefon: 08-442 15 47
E-post: pierre.ekman@ekmansdorrar.se

Besök Ekmans Ståldörrar för brand- och säkerhetsdörrar »
Fabege Stockholm

Fabege är ett av Sveriges ledande fastighetsbolag med huvudsaklig inriktning mot uthyrning och förvaltning av kommersiella lokaler och fastighetsutveckling.

Kontaktperson: Anders Elming | IT-Chef
Telefon: 070-281 00 16
E-post: Anders.Elming@fabege.se

Besök Fabege för uthyrning och förvaltning av kommersiella lokaler och fastighetsutveckling »

Med vår transformativa metod ”Förändring till Funktion” hjälper vi nordiska verksamheter att öka sin produktivitet, främst genom optimerade funktionslösningar inom IT.

Kontaktperson: Hampus Lindgren
Telefon: 010-750 05 65
E-post: info@fusionsupport.se

Besök Fusion Support för tjänster inom IT Management, ITIL Consulting och Outsourcad IT »
ISP Sport

ISP har sedan 1985 verkat i den mixade zonen mellan näringsliv och idrottsliv. Där levererar ISP framgångskoncept till företag, förbund och föreningar. ISP hjälper företag som vill utveckla och modernisera sin marknadsföring, både när det gäller exponering och att stärka varumärket.

Kontaktperson: Mattias Ottermark | CFO
Telefon: 070-434 59 45
E-post: mattias.ottermark@isp-sport.se

Besök ISP för mötet mellan idrottsvärlden och näringslivet »

JustNu är en tryckerikedja som finns representerad i hela Sydsverige, från Uppsala till Malmö. Fokus ligger på personlig service, lokal närvaro och erbjuder helhetslösningar inom tryck.

Kontaktperson: James Sjöstrand | Platschef
Telefon: 070-165 30 10
E-post: james.sjostrand@justnu.se

Besök Justnu AB för helhetslösningar inom tryck »
Norrlands Guld i Stockholm

Huvudsponsor till SHL.

Kontaktperson: Patrik Hageman | Distriktschef Stockholm
Telefon: 070-299 78 21

Besök Norrlands Guld för alkoholfri öl »
Ramirent i Stockholm

Ramirent är en ledande leverantör av uthyrningslösningar som kombinerar de bästa maskinerna med service och kunskap.

Kontaktperson: Marcus Bergman | Regionsäljare- Stockholm City
Telefon: +46 72 058 29 73
E-post: marcus.bergman@ramirent.se

Kontaktperson: Jyrki Kinnunen | Kundcenterchef
Telefon: 08-621 28 20
E-post: jyrki.kinnunen@ramirent.se

Besök Ramirent för uthyrningslösning av maskiner »

Bildekor – Skyltar – Solfilm – Vepor! Det fixar Robertssons!

Kontaktperson: Guy Christer Robertsson
Telefon: 08-500 234 11
E-post: christer@rs-s.se

Besök Robertssons Skylt- och Solfilm AB för Skyltar, solfilm och vepor »

Skoda erbjuder ett stort utbud av bilar för alla behov!

Kontaktperson: Brigette Pastoriza
Telefon: 08-503 33 942
E-post: Brigette.Pastoriza@skodastockholm.se

Kontaktperson: Martin Svensson
Telefon: 070-086 47 73
E-post: Martin.Svensson@skodastockholm.se

Besök Skoda Stockholm för Bilar och transport »

Huvudpartner till SHL.

Kontaktperson: Robin Figaro
Telefon: 072-856 31 90
E-post: robin.figaro@spendrups.se

Besök Spendrups för Mat och dryck »

Vi hjälper företag att få ordning på sin helhet gällande varumärke och kommunikation. Med en tydlig värdegrund och god design kan vi förvandla ett ”Tjoflöjt” till ett ”God afton”.

Kontaktperson: Lars Dahlgren
Telefon: 070-877 07 48
E-post: lars.dahlgren@splitz.se

Besök Splitz Reklambyrå AB för Reklam och PR »
Sportbladet i Stockholm

Huvudsponsor till SHL.

Kontaktperson: Viktoria Gelin
Telefon:
E-post: viktoria.gelin@aftonbladet.se

Besök Sportbladet för sportnyheter »

SSG skapar trygghet genom att ta hand om människor, byggnader, värden och miljö. SSG är marknads ledande inom skadeservice i Norden. Företaget grundades 1993, och efter 25 spännande år skapar vi fortfarande förtroende genom att ta hand om människor, värderingar och byggnader.

Kontaktperson: Tomas Ericsson
Telefon: 073-315 44 74
E-post: tomas.ericsson@ssgnordic.com

Besök SSG Nordic för skadeservice »
Stark Fasadrenovering i Stockholm

STARK är en helhetspartner med lösningar för hela fastigheten. Målsättning är att vara ett av de bästa alternativen för byggbranschens ROT-marknad.

Kontaktperson: Stefan Karlsson
Telefon: 08-534 71 075
E-post: stefan.karlsson@starkfasad.se

Besök Stark Fasadrenovering AB för helhetslösningar för fastighetens utsida »
Stricct i Stockholm

Stricct Travel är en resebyrå med fullservice. Som resebyrå har Stricct styrkan att kunna erbjuda resor från ett stort antal olika researrangörer.

Kontaktperson: Johan Wallertz
Telefon: 070-422 23 02
E-post: johan@stricct.se

Besök Stricct Travel för affärsresor, konferens och gruppresor »
Sundström Safety Stockholm

Sundström Safety designar och tillverkar andningsskydd i världsklass, den första skyddsmasken tillverkades 1925.

Kontaktperson: Ivan Sundström | Styrelseordförande
Telefon: 010-484 87 00
E-post: ivan.sundstrom@srsafety.se

Besök Sundström Safety AB för andningsskydd i världsklass »

Hållbara transporter med kvalitet i fokus – Traveller Buss, din partner för tryggare resor. Vi satsar på personliga relationer och strävar varje dag efter att ge bästa möjliga service. Med oss reser ni klimatneutralt, eftersom vi klimatkompenserar alla transporter! Inget uppdrag är för stort och inget för litet, varför inte åka Djurgårdsbussen till nästa event? Välkommen med er förfrågan!

Kontaktperson: Sara Grandelius | Trafik och försäljning
Telefon: 076-762 98 87
E-post: sara.grandelius@travellerbuss.se

Besök Traveller Buss för hyra av buss till evenemang i hela Sverige »
XXL Djurgården

XXL är sportkedjan som expanderar snabbast i hela Norden och har hittills öppnat 22 varuhus i runt om i hela Sverige. Målsättning är att ta upp kampen med dagens specialistbutiker med begreppet ”All Sports United”.

Kontaktperson: Jakob Gustafsson | Teamsales Manager
Telefon: 070-340 72 12
E-post: jakob.g@xxl.no

Besök XXL All Sports United för Nordens största sport- och vildvarksvaruhus »